Zouk


zouk_photo07092015

Zapraszamy na spotkanie z ZOUKiem, jego magią i słoneczną energią! 

Urzeka i hipnotyzuje płynnością ruchów i obrotów oraz możliwością prowadzenia partnerek każdą częścią ciała. W zależności od stylu zouka brazylijskiego charakterystyczne jest ścisłe połączenie partnerów ( tzw „connection” ), długie zgrabne kroki i wyraźne ruchy bioder. Możliwe są też długie przerwy w pracy nóg, gdzie partnerzy przy użyciu ruchów ciała i przeciwwag starają się lepiej wsłuchać w rytm i interpretować muzykę.
W zouku brazylijskim  rytm tańca przypomina bicie serca zakochanych, jednak w praktyce coraz częściej tańczony jest zarówno do współczesnych utworów R’n’B’ z dodanym pulsującym „beatem”, jak i romantycznych ballad pozbawionych mocniejszych brzmień.
Na zajęciach skupimy na się na podstawowych i bardziej zaawansowanych sposobach prowadzenia oraz właściwym podążaniem za prowadzeniem przez partnerki. Popracujemy też nad utrzymywaniem odpowiedniej energii między partnerami, która w przyszłości pozwoli na lepszą improwizację i zabawę na imprezach tanecznych. Nauczymy się również prostej figury, która będzie bazowała na utrzymywaniu właściwego „connection” między partnerami.

Start: 27 maja, poniedziałek, godz. 21:00
Instruktorzy: Magda Szatan & Marcin Witman

Zalajkuj ten wpis